Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na rozdíl od Ninjutsu, které využívá vnitřní energii, Senjutsu si bere energii z okolí. Při Senjutsu se smíchá duchovní energie s fyzickou silou a navíc se přidá síla přírody, kterou uživatel do sebe vtáhne z okolí. Tím vznikne mnohem silnější forma chakry. Všechny Ninjutsu, Genjutsu a taky Taijutsu pak budou mnohem účinnější. Aby se ninja spojil s přírodní energií musí se ji naučit cítit a nechat ji proudit do svého těla. Až se stane ninjovou součástí může ji pak nechat proudit dovnitř i ven. Ninja se musí naučit nenarušovat tok energie a prvním krokem je zůstat nehybně stát, což je pro žijící tvory nesmírně obtížné.U senjutsu je nejtěžší udržet rovnováhu mezi duchovní energií, fyzickou silou a silou přírody. Pokud ninja vstřebá málo přírodní energie Senjutsu nedokáže použít, ale pokud jí vstřebá moc promění se v žabí sochu. Dokonce ani Jiraiya nedokázal energie správně vyvážit a pokaždé se trochu přeměnil. Na Senjutsu je taky potřeba obrovské množství chakry, které by vývážilo sílu přírody. Proto je trenink vhodný jen pro někoho s obrovskou chakrou a silnou vůlí.
Trenink začíná použitím spociálního oleje, který přitahuje přírodní energii.Ninja si také zaujme speciální pozici, při které se na trénink soustředí. Tento olej vytéká z jedné obří sochy a tvoří vodopád.Nejdřív se na ninju nanese jen malá kapka oleje, která začne přitahovat přírodní energii. Olej začné přitahovat energii, ale začátečník ji nedokáže ovládat a začne se měnit v žábu. Jediný způsob jak přeměně zabránit je, vytlouc energiji z těla speciální holí.Tato technika dost bolí a tak je trenink dost brutální. Časem se začne množství oleje na ninju zvyšovat. Pokud ninja začne přeměnu ovládat, na konec si sedne pod vodopád a nechá na sebe olej volně téct. Pokud zvládne udržet přeměnu a tím i rovnováhu energií, muže jí na další fázi tréninku.
Protože se olej na jiném místě než je hora Myoboku rychle vypaří, nejde si ho vzít sebou a proto druhá fáze tréninku je absorbace přírodní energie bez oleje. Bez oleje se však ninja opět mění na žábu, protože je extrémně náročné zůstat nehybný a splinout s přírodou. Trenink se provádí na špičatých skalách, kde se ninja posadí na desku, která je na špičce skály a musí díky nehybnosti udržet balanc. Pokud se to ninjovy povede, tak začne chápat přirodní energii a začne ji snedno nasávat do sebe. Velikost, přeměny je individuální a zaleží na talentu ninji vyvážit energie a spojit je v chakru. Pokud to ninja, provede správně aktivuje tzv. sennin mód. Diky senin modu se ninjovo tělo změní v mnoha ohledech. Sennin získá stejnou nebo dokonce větší sílu než Tsunade a jeho telo se stane extrémně odolné. Např. Naruto spadl v senin módu z velké výšky na špičky skál a vůbec ho to nebolelo, protože jeho tělo bylo tak silné, že skaly rozdrtilo. Po ukončení tréniku sennin módu, nasleduje trénink technik, využívající přírodní chakru. Začína se z Kawazu Kumite(žabí zápas), což je nejsilnější taijutsu uvedené v Narutovi.Kawazu Kumite při útocích využívá přirodní chakru obklopující Sennina. Díky tomu je nemožné vykrýt úder, který ani nevidíš, protože přírodní energie nejde vidět a navíc jediný úder zabíjí.

 
 

 

PortrétPoslední fotografie


Kontakt

Saba[Mr] SG-unner

000-000-000

000-000-000

sabamr@centrum.czArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>