Jdi na obsah Jdi na menu
 


cerpano z konoha.cz

Začneme nejdůležitější otázkou, na kterou by nejen naši čtenáři rádi znali odpověď: Co je tohle za věc? Šušká se, že je to rtěnka, kterou Naruto požívá při technice Sexy Jutsu...
(smích) Hodně japonských fanoušků mi položilo stejnou otázku. Co to je? Nevím. Nakreslil jsem to jen tak, nemá to žádný význam. Ale třeba se nad tím jednou zamyslím a zapojím to do příběhu.

Jsou některé postavy psané podle lidí, které znáte?
Možná mají něco z mých spolužáků, ale většinou se snažím vytvářet originální charaktery.

Narozdíl od ostatních nemají Sakura a Rock Lee žádné speciálí ninjutsu techniky, pro čtenáře je snadnější se s nimi ztotožnit. Myslíte, že právě proto jsou tyto postavy oblíbené?
Sakura je u vás ve státech oblíbená? No, ano, Lee má jen taijutsu. A Sakura je jako děvče slabší než ostatní. Takže je snadné pro ně mít pochopení - představují lidskou slabost.

Mohl byste nám prozradit něco víc o Narutově světě? Jací jsou ostatní obyvatelé, jaká je tam vláda, je to, co známe celý jeho svět?
Svět mimo ninja vesnice je úplně obyčejný. Lidé žijí normální život, pracují, podnikají a tak dál. Konohagakure, Vesnice skrytá v listí, tvoří vojenskou část země. Hinokuni, Země ohně, poskytuje ninjům území, kde mohou žít a ninjové ji na oplátku chrání. Co se týče vlády, tak v čele země stojí Daimyo, neboli zemští páni.
V každé zemi tedy vládne Daimyo a pod ním jsou vojenské jednotky se svými veliteli. Stejně jako u vás prezident a generální štáb. Stát je nadřazený ninja vesnicím, ale pokud spolu zemští pánové přestanou spolupracovat, často dochází ke vzpourám a převratům.
Celý svět zatím není kompletní (smích), takže to, co vidíte v příběhu není vše, co Narutův svět může nabídnout.

Teď, když máte rodinu, je pro vás těžší zvládat náročné pracovní podmínky? Neštve vás už někdy ten intenzivní rozvrh?
Za těch šest let, kdy se naplno věnuji Narutovi, jsem se nikdy nevztekal kvůli týdennímu pokračování. I když je fakt, že tenhle životní styl není pro hkaždého. Když jsem byl pouhým čtenářem mangy, říkal jsem si: "Proč nemůžou nakreslit víc?" Od doby, co jsem mangaka, si říkám: "Žádáte po mně nemožné!" (smích)

Vytvořil už některý z vašich asistentských kreslířů vlastní mangu?
Ano, Osamu Kajisa vydal své dílo Tatoo Hearts.

Prožil jste šťastné dětství - co vás inspirovalo k napsání příběhu o outsiderovi?
Zas až tak šťastné dětství to nebylo. Možná to tak vypadá podle deníkových zápisů v dílech mangy... Ale tam jsem schválně psal jen ty věci, které by čtenáře zaujaly.
Zažil jsem pár těžkostí, jako každý. Ve škole jsem nikdy nebyl v centru pozornosti, spíš jsme zůstával stranou. Nic mi moc dobře nešlo. Nevynikal jsem ve studiu ani ve sportech. Proto dokážu pochopit Narutův pocit, že je smolař. Vlastně ani nemám rád lidi, co jsou příliš dokonalí. (smích)

Oda-sensei říká, že už ví, jak skončí jeho One Piece. Znáte vy konec Naruta?
Ano, poslední díl už mám "nakreslený" v hlavě. Vím, jaké bude rozvržení, texty i obrázky. Nejen samotný příběh, ale i vizuální stránka je kompletní. Teď už mi zbývá jen dobrat se k tomu závěru, ještě je stále třeba vyřešit spoustu věcí. Možná jsem zavrhl zbytečně moc nápadů, asi se k nim budu muset vrátit...

Sledujete baseball nebo jiný americký sport?
Americký sport? Když začala ve Weekly Shonen Jump vycházet manga o americkém fotbalu, Eye Shield 21, tak jsem se začal občas dívat na fotbal v televizi. Taky mám rád basketbal... Ale baseball je mi nejbližší, protože jsem ho kdysi hrával. Ani ve snu by mě tenkrát nenapadlo, že japonští hráči dosáhnou výsledků jako v Mayor League.

Je ještě něco, co jste zatím nezařadil do mangy, ale chtěl byste?
Jak nápady přicházejí, snažím se je využít. Myslím, že jsem použil vše, co šlo, takže vymýšlím něco nového. Zatím jsem třeba moc neřešil milostné vztahy...

Jak vás napadají ty úžasné bojové scény a dějové zvraty?
Při kreslení poslouchám hudbu, která nějak vysthuje děj.

Jaký druh hudby?
Poslouchám všechny žánry, japonské i zahraniční. Z těch nejaponských například filmové soundtracky nebo hudbu z počítačových her.

Co se vám nejvíc líbí na Jump Festivalu?
To, že potkám čtenáře a poznám, jací jsou. Je to příjemná změna, když jinak trávím většinu času zavřený doma v pokoji u kreslení.

Ve spojených státech vznika spousta her s tématikou Naruta. Mohl byste nám říct, jestli máte nějakou oblíbenou a proč?
Každou z nich jsem hrál alespoň jednou, líbí se mi hlavně ty bojové.

Hrajete i jiné hry?
Ano, hraji různé hry na různých platformách. Mám doma všechny: Nintendo, Segu a SONY. A xBox.

Bojíte se hadů?
No, zrovna je nemiluju. Líbí se mi detail jejich kůže, ale jinak je nesnáším.

Máte nějaký vzkaz pro americké fanoušky?
Amerika je rozáhlá země s různorodým publikem. Umíte se bavit, jako nikdo jiný. Francie například je známá svým dobrým vkusem, ale když dojde na zábavu a showmanství, není nad Hollywood. Disney je v tomto směru nepřekonatelný. Proto jsem rád, že mou práci uzná publikum s tak bystrýma očima.

Perlička na závěr - Kishimoto-sensei zodpoví poslední otázky jako Kakashi, učitel Naruta, Sasukeho a Sakury.

Čím vás naposled vaši studenti překvapili?
Překvapili? Já jsem hodně vypočítavý, takže není snadné mě překvapit. *smích* Nicméně... Naruto je hyperaktivní a vždycky udělá to, co si zamane. Ale kupodivu se z toho nakonec vyklube správná věc. Je to dříč.
Samozřejmě, Sasuke je elitní ninja, ale ne vždy je užitečný - je totiž lajdák. Takže nejsem ani tak překvapený, jako spíš zklamaný.
Sakura se snadno vytočí, ale má dobrou paměť.

Co je silnější: písek, nebo zvuk?
Hm, myslím si, že Zvuk nakonec zvítězí.

Který z vašich žáků by byl nejlepším instruktorem?
Možná Sakura. Má nějaké protivné vlastnosti, jako sledování Sasukeho a tak. Ale z těch tří je nejnormálnější. Naruto je idiot a Sasuke není učitelský typ, je moc uzavřený.

Jaká byla nejhorší věc, kterou vám udělal váš sensei během tréninku?
(Kishimoto-san dlouho přemýšlí, aby ukázal, jak je otázka pro Kakashiho těžká.)
Byl jsem vynikající student, takže jsem nikdy netrpěl.

Jaký jste byl v mladším věku?
V hlavě jsem měl jenom mangu. Neustále jsem si něco čmáral a málokdy jsem plnil domácí úkoly. Zkráceně – malej fracek. Smiling

Jak ovlivnilo venkovské prostředí ve kterém jste vyrůstal vaši osobnost a vaše kresby?
Tak to je zdlouhavý příběh z míst hodně vzdálených od kapitalistické společnosti. A já jsem taky takový pomalý a lenivý, což je důvod, proč skoro nikdy nestíhám uzávěrku. Laughing out loud

Slyšel jsem, že jste byl velký fanoušek Dragonball a Dr. Slump od Akira Toriyama. Jaká je vaše nejoblíbenější zápletka Dragonballu? Anebo oblíbená postava?
Líbily se mi všechny části, dokud se neobjevil Freeza. Oblíbenou postavou je Kuririn, protože je nejvíc „lidský“ a hodně jsem se s ním ztotožnil.

Když jste byl malý, napadly vás opice. Jak se to stalo?
Byla to nehoda. Nechtěně jsem šlápl na opičí mládě a hlavní samec spolu s matkou mláděte se na mě vrhli. Od té doby jsem se opic bál. Ale když se teď s odstupem času nad tou příhodou zamyslím, zjišťuji, že ta ochranitelská stránka je i v lidech.

Žil jste blízko vojenské základny a nijové v Narutovi se chovají podobně jako vojenské jednotky, s tréninkem a disciplínou... Jste vojenský nadšenec a přemýšlel jste někdy o vstupu do Japonských obranných sil?
Za nadšence se rozhodně nepovažuji. A na místě, kde jsem vyrůstal nebyla vojenská základna, protože Japonsko nemá armádu v pravém slova smyslu. Bylo to spíš něco jako výcvikové středisko. A nikdy jsem do obranných sil vstoupit nechtěl, protože jsem toužil kreslit mangu.

Prý jste byl nejvíc inspirován anime a mangou Akira od Katsuhiro Otomo. Co přesně vás inspirovalo?
Domnívám se, že Akira z roku 1988 je první Japonské anime ve kterém byl použitý umělecký styl „fresco“. Na rozdíl od ostatních děl z té doby byly postavy, zápletky, smysl a celkové pojetí mangy velmi realistické. Dokonce i budovy byly propracované do detailu a ryzí způsob, jakým byly sdělovány informace byl neuvěřitelný. Byla to úžasná sci-fi manga. Myslím, že je důvodem vzrůstu popularity anime ve Spojených státech. Když mi bylo 14, měl jsem doma spoustu storyboardů z Akiry a pamatuji si, jak jsem je pořád dokola překresloval.
Image Hosted by ImageShack.us

 

Jaké to bylo na umělecké škole? Jakou nejužitečnější věc jste se v ní naučil?
Hodně jsem kreslil a modeloval lidské tělo ze sádry, abych si zlepšil výtvarné dovednosti. Učili jsme se grafický design, kolorování a perspektivu. Ale manga je stále uměleckou formou, kterou si každý vytváří podle sebe – to je současný japonský manga průmysl. I když to, co jsem se naučil bylo velmi užitečné, většinu dovedností už jsem si na školu přinesl z dřívějška. Možná to pro mě byl spíš krok zpátky.

Jak probíhal váš „trénink“ jako profesionálního tvůrce mangy pro týdeník Shonen Jump? Co jste se přiučil nového?
Samozřejmě, že kreslířské dovednosti jsou pro mangu důležité, ale stejně důležité je být dobrým vypravěčem. Já si skoro všechno dělám sám, od postav přes příběh, až k pozadí. Rady vydavatele vám také v lecčem pomohou, ale myslím, že klíčové je najít vydavatele, který vás za všech okolností podporuje.

Jako dítě jste hrál basketbal a v jedné době jste se rozhodl vytvoři mangu o basketbale. Hrajete ještě? Pokud ano, jaký je váš oblíbený tým?
Hraju strašně rád, ale dívat se mě moc nebaví. V Japonsku nemám oblýbený tým. Možná kdyby tady vznikla stejně silná liga jako v Americe, tak bych někomu fandil.

Slyšel jsem, že jste obdivovatel tradičních japonských dobrodružných příběhů. Máte rád chanbara eiga (filmy zasazené ve feudálním období) nebo historickou fikci?
Chanbaru mám rád, ale co se týče těch novejších, tak mě moc nenadchly. Doufám, že se najde střízlivější režisér, který natočí úžasnou chanbaru, víc podobnou starším kouskům.

Na začátku 80. let byly ninja příběhy velmi populární v amerických filmech a komiksech. Inspiroval vás některý z nich?
Zaslechl jsem, že v té době byl populární herec Sho Kosugi a samozřejmě se nedají opomenout Želvy ninja. Z pohledu Japonce jsem měl radost, jak jsou novodobí ninjové v Americe vnímáni. I když jsem slyšel, že někteří lidé jsou naštvaní, že tím byla celá „ninja mythologie“ zprzněná.

Asi to bude americká mylná představa, ale když se řekne NINJA , hned mě napadne černě oblečená postavička s maskou na obličeji. Naproti tomu ninjové v Narutovi se od tohoto stereotypu kompletně liší. Jak vás napadl ten zajímavý „Konoha styl“?
Kdybych vytvořil svět, který jen opakuje to tradiční pojetí ninjů, skončilo by to stejně, jako ostatní takové mangy. Chtěl jsem mít ninja svět se švihem, něco čerstvého, tak jsem všechny ty staromódní názory hodil za hlavu. Krom toho, Naruto je blonďák v oranžové teplákovce, který je součástí tajného společenství. Není možné, aby takový ninja vůbec kdy existoval.

Samurajové jsou téměř stejně slavní jako ninjové a v dnešní popkultuře občas působí jako jejich protipól – přímí namísto lstiví. Existují v Narutovi nějací silní samurajové, nebo jsou ninjové dominantní?
Pár samurajských postav by se našlo: Zouri a Waraji (i když jsou tak trochu nepřesvědčiví). Ale na světě je tolik samurajských manga příběhů, takže abych byl i nadále originální, zůstanu u ninjů.

Postava Jiraiy je založena na legendárním ninjovi. Je Naruto inspirován nějakými dalšími legendami?
Jiraiya je jediný. Zbytek postav je původní...

Vaše práce je trochu ovlivněna žánrem science-fiction. Jaká je přibližně technická úroveň ve světě Naruta?
V podstatě se příliš neliší od naší současnosti. Televize, mrazáky a klimatizace jsou u nich běžná věc. Jedinou výjimku tvoří zbraně a výbušniny, které jsem se rozhodl trochu omezit. Proto neuvidíte žádné střelné zbraně.

V mnoha mangách z edice Shonen Jump jsou jména postav slovními hříčkami. Dají se nějaké najít také v Narutovi? Vím, že Naruto se říká spirálovitým kouskům ryby v ramen... Ale také jsem slyšel o místě v Japonském moři, nazývaném Naruto Uzumaki (vodní víry Naruto)...
Uzumaki (víry) jsou ustálený japonský vzorec. Týdeník Shonen Jump má určitou filozofii pro pojmenovávání postav. Snaží se tvořit jména pomocí hříček a vtipů, aby si je čtenáři snáze spojili s postavou.

Jak jste vytvořil systém chakry? Zajímáte se o indickou mytologii?
Ne, nezajímám. Potřeboval jsem vysvětlení pro situace, kdy postavy použijí síly za hranicí lidských možností. A tak jsem se dostal k termínu „chakra“, který je využíván k snadnějšímu pochopení těchto sil. Je to stjené jako „Síla“ ve Hvězdných válkách, „Chi“ v Dragonballu nebo „magic points“ u RPG.

Kde jste přišel na ta ruční znamení, co ninjové používají?
Je to jiná varianta běžné slovní metody kouzel například v RPG.

V Narutovi jsou s touto postavou spojovány žáby. Také jste v dřívějších kresbách připojoval hada k Sasukemu a slimáka k Sakuře. Čím vás tato zvířata zaujala? Spojují se v Japonsku ninjové běžně s žábami?
Pokud mluvíte o ninja postavách je to jako byste mluvili o žábách. Existuje totiž manga s hlavním hrdinou jménem Hattori-kun, který žáby nesnáší (což v jeho příběhu působí komicky) a proto je toto spojení tak zažité. Trojice hada, slimáka a žáby pochází z Japonské mytologie. Had je silnější než žába, slimák je silnější než had a žába je silnější než slimák, což připomíná klasickou situaci ze hry „kámen, nůžky, papír“. Této trojici se říká Sansukumi.

Co vás inspirovalo k napsání příběhu o démonické lišce?
Protože kitsune (liška), v Narutovi přesněji Kyuubi (devítiocasá liška), je považována za jednu z nejsilnějších nadpřirozených tvorů.

Jaký je vztah mezi Narutem a liščím démonem? Byla liška napřed zabita a potom znovuzrozena v Narutově těle, nebo do něj byla zapečetěna aniž při tom zemřela? Má Naruto uvnitř dvě duše, v mystickém slova smyslu, nebo jsou to spíše dvě osobnosti z hlediska psychologie?
Démon byl do Naruta zapečetěn bez toho, aby zemřel. Kyuubi se nedal zabít, takže neměli jinou možnost, než ho zapečetit. Takže ano, je možné, že uvnitř Naruta jsou dvě osobnosti...

Dostáváte víc fanouškovských dopisů od chlapců nebo od děvčat? Líbí se jim na seriálu odlišné věci?
Většinou jsou od děvčat. Ale to je tím, že kluci nepíšou dopisy.  Devadesát procent dopisů je od holek, i když většinu čtenářů tvoří kluci. Je to úplně stejné, jako když jsem četl Weekly Shonen Jump já, když jsem byl malý.

Naruto a Sasuke se nešťastnou náhodou políbí v kapitole, kde se poprvé objevují společně. Tvoří tahle situace další rozměr jejich rivality?
Neměl jsem k tomu žádný zvláštní důvod. Chtěl jsem jen čtenáře překvapit.  Udělal jsem to hlavně proto, že předtím tu nebyla manga, kde by se dva rivalové políbili. Také jsem díky tomuto setkání mohl lépe rozehrát ten milostný trojúhelník: Sakura chtěla být první, kdo Sasukeho políbí a Naruto jí to najednou vyfouknul, Sasuke a Naruto jsou protivníci, takže tím se to jen vystupňuje. A tak dále a tak dále.

Chystáte se vytvořit Icha Icha Paradise mangu?
NIKDY!

Jakou radu byste závěrem dal svým fanouškům, kteří by se také chtěli stát umělci?
Manga není jen o pěkném kreslení, ale hlavně o vytvoření dobrého příběhu. Berte kresbu a příběh vážně, pak nemůžete prohrát. Taky se dívejte na dobré Hollywoodské filmy.  Ti, kteří bojují proti zábavnímu průmyslu jsou zbytečně úzkoprsí.

Image Hosted by ImageShack.us

 

1. Je Jiraiya opravdu po smrti?

Kishimoto: Jiraiya žije...... v našich srdcích. Naruto musí dospět. Stejně tak, jako Shikamaru potřeboval dospět. A i Sakura bude muset odrůst dětským střevíčkům. Lee? Lee už je zralý až až.


2. Co můžeme od příběhu očekávat během následujícího roku?

Kishimoto: Začneme soubojem Sasuke vs. Itachi. Popravdě, chystám se hodně věnovat příběhu kolem Sasukeho. A po něm se chci věnovat Sakuře a Kakashimu. Hlavně Kakashimu. Ještě nemůžu říct nic bližšího, ale jisté je, že se mu přihodí hodně zásadní událost.


3. Na jaký druh konce souboje Sasuke vs Itachi se můžeme těšit?

Kishimoto: Tak to samozřejmě nemůžu prozradit. Ale nechával jsem čtenáře mangy na jejich souboj čekat pěkně dlouho. Takže ze sebe budu muset vydat to nejlepší, aby byli všichni spokojení.


4. Mohl byste říci, jaká barva by vystihovala souboj Sasueho a Itachiho?

Kishimoto: Lesklá černá.


5. A jakou barvou byste popsal tu událost, která čeká Kakashiho, o níž jste se zmínil?

Kishimoto: Tmavě modrá.


6. Říkal jste, že máte v plánu psát o Sasukem, Kakashi a Sakuře. A co Naruto?

Kishimoto: Naruto počká.


7. Máte v plánu ukázat nám souboj každého člena týmu Hebi?

Kishimoto: Popravdě, nechtěl jsem. Ale Shueisha (pozn. nakladatelství) mi ponoukalo něco s nimi předvést.

SJ= shounen jump
MK= Masashi Kishimoto

SJ: Šíří se mnoho dohadů označujících Madaru jako absolutního finálního záporáka. Je to pravda?

MK: Jestli bude Madara ve finále hlavním záporákem, to se teprv uvidí a já tuhle informaci zatím nemůžu prozradit. Ale jako záporák ještě sehraje velmi významnou roli, to je jisté.

SJ: Teď když už je oficiálně potvrzeno, že je Yondaime Narutův otec, ukážete více Minata?

MK: Ano, určitě. Vlastně jsem chtěl o Minatovi odhalit více už dřív, ale vyvíjely se některé jiné postavy a stále tu byly nějaké souboje, se kterými jsem se musel vypořádat.

SJ: Když už jsme u toho...mohl byste nám prosím říct, jestli je Minato nejsilnější shonobi, který kdy žil?

MK: Hmm, to je záludná otázka. Pokud jde o zesnulé shinobi, pak ano, je nejsilnější. Řekl bych, že se dělí o první místo se Sandaimem. Co se žijících shinobi týče...no, nebudu zabíhat do detailů, ale musím říct, že není. Je tu pár shinobi, kteří jsou silnější než on.

SJ: Teď, když se zdá, že je Itachi po smrti, co bude s Kisamem?

MK: Kisame stál vždy stranou jako vedlejší záporná postava, jejímž jediným úkolem je cestovat po Itachiho boku. Ale k mému vlastnímu překvapení se proměnil z nepopulární postavy v někoho, kdo je po boji s Gaiem oblíbenější než Deidara. Nebudu toho moc říkat, ale Kisame hned tak neumře. Určitě jeho charakter více rozvinu a možná z něj udělám....

SJ: Uděláte z něj co?

MK: To je překvapení.

Kdybyste mohl dát Narutovi dárek, co by to bylo?
Má rád ramen, tak bych mu dal misku nudlí.

A co by mohl Naruto dát vám?
Trochu volna. Neměl by si s tím dělat hlavu a dát mi přestávku.

Má Orochimaru nějakou dobrou stránku, nebo je opravdu zlý?
Já si myslím, že je opravdu zlý. Ve světě je hodně zločinců a on je jedním z nich.

Jakou ninja mangu jste četl jako dítě?
Četl jsem Sasuke od Sanpei Shirato-sensei. Sasuke je hrdina této mangy a já jsem si tohle jméno vypůjčil do Naruta. Od Shirato-sensei jsem četl ještě další akční ninja mangu zvanou Watari.

Vypůjčil jste si pro svého Sasukeho i povahu?
Ne, jenom jméno. Sasuke Sarutobi je slavný v ninja světě. On je ninja všech ninjů a tak jsem chtěl použít jeho jméno v Narutovi.

Kdyby se měl natočit nějaký americký Naruto live-action, koho by jste viděl v rolích Sakury, Naruta a Sasukeho?
Naruto má modré oči a blonďaté vlasy, tak by ho mohl hrát nějaký mladý americký herec. Možná Sasuke by mohl být japonsko-americký herec. A Sakura asi někdo z Evropy. Nepamatuji si moc jména mladých herců. Pamatuji si jenom Dakotu Fanning. (smích) Miluju filmy, ale znám jenom tváře herců, nikoli jejich jména.

Máte bratra dvojče. Inspirovalo vás to k vytvoření Kage Bushin no Jutsu?
Mohlo mě to trochu ovlivnit. Můj bratr a já jsme vždy hrávali doppelganger–type triky (vůbec nevím co to znamená xD) ve škole, možná právě to mě ovlivnilo v mojí práci.

Ve světě Naruta je hodně důležitá příroda. Kam jste si chodil pro inspiraci?
Založil jsem svět v Narutovi na mém rodném městě. Je tam mnoho stromů a žádné mrakodrapy. Vidíte tu hodně starých domů se střešními taškami. Ty jsem také zahrnul do světa Naruta.

Takže jste nedělal žádný průzkum?
Ne, využil jsem to, co jsem znal.

Co vám vnuklo nápad na ninja zvířata?
Ninja zvířata se objevila v Sanpei manze od Shirato-sensei. Trénovali a užívali tam kočky a psy, a proto jsem je zahrnul do Naruta.

Psi jsou obzvláště srandovní.
Ano, psi opravdu jsou... Měl jsem kolie a husky a proto se objevili v manze. Jsou věrní. Mají jinou výchovu, která je dělá velmi zajímavými. To je důvod, proč jsem je namaloval.

A proč mají psi oblečky s rozesmátými obličeji?
Oh, ano. To je proto, že Kakashi je jediný, kdo vyvolává psy. V Japonsku stojí Kakashi (v překladu "strašák") nad rýžovými poli. To mi vnuklo ten nápad. Tváře strašáků mají vždy nakreslenou „henohenomoheji“ a já udělal to samé.

(henohenomoheji je tvář vytvořená japonskou hiraganou)

 

 

Mohlo by to vypadat jako úsměv k americkým čtenářům.
V Japonsku je tohle věc, kterou zná skoro každý.

Posloucháte muziku, když pracujete?
Mám muziku z Naruta a tu poslouchám, když pracuji. Poslouchám každý druh hudby, západní i japonskou a také poslouchám klasickou hudbu.

Jaký je váš nejoblíbenější hudební umělec?
Oasis.

Když bych se chtěl stát jedním z vašich asistentů... Musel bych umět nějaké jutsu? Třeba znamení ruky, nebo nějaké akční pózy?
To vůbec ne. Spíš než jutsu byste potřeboval schopnost kreslit mangu. Nemohl byste provádět jutsu s tužkou v ruce. Ale mohlo by pomoci, kdybyste uměl dělat akční pózy.

Je tu několik případů neopětované lásky. Myslím tím Naruta, Sakuru, Ino, Hinatu a Rocka Lee, kteří jsou v této situaci. Bude někdo z nich mít svoji lásku?
No, možná. Máte pravdu, je tu mnoho způsobů. Doteď jsem o tom neuvažoval, ale s těmito postavami tak nějak víc soucícíte. Přinejmenším jeden pár bude. Budu přemýšlet nad tím, jak to vyřešit.

Doufáme, že Hinata dostane svoji šanci.
Já také.

Máte nějaký vzkaz pro americké čtenáře?
V Japonsku je manga už na 35. Volume. Chtěl bych, aby čtenáři viděli, jak se Naruto změnil a jak se změnil styl kreslení. Ale doufám, že si američtí fanoušci nebudou myslet, že ta změna je moc velká. Doufám, že budou pokračovat v podpoře Naruta a budou číst další série, protože to začíná být víc a víc zajímavé a vzrušující. Doufám, že budou číst Naruta až do úplného konce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tornado, earchquakes?! No, it is XEvil.

(Latonyatot, 26. 3. 2018 21:22)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

XEvil can solve 99% types of captchas

(Mashaquego, 12. 12. 2017 21:30)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

vždy

(Kiba, 27. 7. 2012 9:18)

já naruta budu milovat vždy až do konce života!!!

jojo

(sasuri, 11. 9. 2011 18:19)

mno tak tuna bolo taaaaaak vela textu ze snad budeme mat na prstenniku i svalovku a unudilo nas to k smrti - i ja si myslim

...

(Ivča, 18. 1. 2011 9:17)

ty jo moc zajímavý díky, že jsem si to mohla přečíst, taky mám příběh o Narutovi moc ráda fakt dík

admin

(admin, 14. 8. 2010 15:38)

jsem kluk ale to newa nasel jsem to na konoze mam naruta rad takze jsem projel dost stranek a shledl hodne dilu jinak toto jsem nasel na konoze

strašák

(kakasi, 21. 7. 2010 22:21)

tyvole hustý kdesto vzala a jak jeto starý

 

 

PortrétPoslední fotografie


Kontakt

Saba[Mr] SG-unner

000-000-000

000-000-000

sabamr@centrum.czArchiv

Kalendář
<< listopad / 2021 >>